Mai multe vizualizări

TRANSPORT GRATUIT

pentru toate comenzile peste 250 lei

CONSILIERE PROFESIONALA

suport telefonic

SIGURANTA RETURULUI

banii inapoi garantat

Descriere

Forma de prezentare și compoziție
Sirop; 5 ml conțin: paracetamol 125 mg, guaifenezină 50 mg și clorhidrat de fenilefrină 2,5 mg; ct. x 1 fl. x 160 ml
Indicații
Raceală comună, gripă, stări febrile, însoțite de tuse.
Dozare și mod de administrare
Copii 6-12 ani: 10 ml la 4 ore, max. 40 ml/zi; copii peste 12 ani: 20 ml la 4 ore, max. 80 ml/zi.
Contraindicații:
Hipersensibilitate. Afecțiuni hepatice și renale. Epilepsie. Hipertiroidism, diabet, boli cardiace. Administrarea la pacienți sub tratament cu antidepresive triciclice, beta-blocante, IMAO (inclusiv cei care au făcut tratament cu IMAO în ultimele 2 sapt.).
Atenționări:
Nu se asociază cu alte medicamente folosite pentru răceală sau ca decongestive și cu alte produse care conțin paracetamol.
Reacții adverse:
Erupții cutanate alergice, afecțiuni sanguine, creșterea TA, cefalee, amețeli, palpitaii, insomnie.

 

Specificatii

Formă ambalare Cutie
Continut Sirop
Cantitate 160ml
Cod produs 00000213

Recenzii

Scrieţi propria recenzie

You're reviewing: Coldrex Junior Sirop, Sirop, 160ml

Tag-uri

Etichete produse

Folosiţi spaţii pentru a separa etichete. Folosiţi ghilimele simple (') pentru fraze.